R ile başlayan ilaçlar » Assos » REGROTON 20 TABLET

REGROTON 20 TABLET

 • İlaç Firması :
  ASSOS
 • Barkod :
  8699708011474
 • Fiyatı :
  14.91TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  C02LA01
 • Etkin madde :
  klortalidon + rezerpin
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.

 • ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
  C02 ANTİHİPERTANSİFLER
  C02L ANTİHİPERTANSİF VE DİÜRETİK KOMBİNASYONLARI
  C02LA Rauwolfia alkaloidleri ve diüretik
  C02LA01 klortalidon + rezerpin

klortalidon + rezerpin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Distal tübül üzerine etkili bir diüretik olan klortalidon ile adrenerjik nöron blokörü rezerpin kombinasyonu.
Yetişkinde günde yarım veya 1 tablet.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, anüri, ciddi böbrek yetmezliği (kreatinin klirensi 30 mL/dak.’nın altında) ve ciddi karaciğer yetmezliği. Refrakter hipokalemi veya artmış potasyum kaybı, hiponatremi, hiperkalsemi ve semptomatik hiperüriseminin (gut hikayesi veya ürik asit taşı) bulunduğu durumlar, gebelik, belirgin depresyon veya depresif hastalık hikayesi, Parkinson hastalığı, epilepsi ve elektrokonvülsif tedavi. Feokromositoma, beraberinde veya yakın zamanda MAO inhibitörleri ile tedavi. Akut peptik ülser ve ülseratif kolit.

Etkileşim; antihipertansifler, lityum, kortikosteroidler, ACTH, alfa2-agonistler, amfoterisin, karbenoksolon, insüln ve antidiabetikler, non-steroidal antienflamatuvar ilaçlar, dijital, allopürinol, sitotoksik ajanlar, antikolinerjik ajanlar, D vitamini veya kalsiyum tuzları, Siklosporin, MAO inhibitörleri, alkol, genel anestetikler, bazı antihistaminikler, barbitüratlar, trisiklik antidepresanlar, adrenalin veya diğer sempatomimetik maddeler.

Yan etkiler; ağız kurulu, dispepsi, bradikardi, ödem, dispne, sersemlik, sinirlilik, görme bulanıklığı, aritmi, hipotansiyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (klortalidon + rezerpin etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.