P ile başlayan ilaçlar » Deva Holding » PROLIXIN DECANOATE RETARD 25 MG/ML I.M. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN AMPUL (1 AMPUL)

PROLIXIN DECANOATE RETARD 25 MG/ML I.M. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN AMPUL (1 AMPUL)

 • İlaç Firması :
  DEVA HOLDING
 • Barkod :
  8699525786807
 • Fiyatı :
  15.69TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  N05AB02
 • Etkin madde :
  flufenazin deconat
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.

 • ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
  N05 PSİKOLEPTİKLER
  N05A ANTİPSİKOTİKLER
  N05AB Piperazin fenotiyazinler
  N05AB02 flufenazin deconat

flufenazin deconat etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Fenotiyazin türevi antipsikotik.
Yetişkinde 4-6 haftada 1 ampul.

Kontrendikasyon; komamatöz durumlar, şiddetli depresyon, subkortikal beyin harabiyeti, yüksek doz hipnotik alımı, kan diskrazisi, karaciğer yetmezliği, 12 yaşından küçükler, aşırı duyarlılık.

Etkileşim; alkol ve SSSdepresanları, sempatomimetikler, adrenerjik blokerler, antikoagulanlar, lityum, L-Dopa, antikonvülzanlar, trisiklik antidepresanlar, antidiyabetikler.

Yan etkiler; extrapiramidal semptomlar (psödoparkinsonizm, distoni, disknezi, akatizi, okülojirik krizler, opistotonüs, hiperfleksi), psikozun reaktivasyonu, huzursuzluk, hipertansiyon, bulantı, iştahsızlık...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (flufenazin deconat etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.