P ile başlayan ilaçlar » Sanofi Pasteur » PNEUMO-23 0,5 ML ENJ. İÇİN SÜSP. 1 KULL. HAZ. ENJEKTÖR

PNEUMO-23 0,5 ML ENJ. İÇİN SÜSP. 1 KULL. HAZ. ENJEKTÖR

 • İlaç Firması :
  SANOFI PASTEUR
 • Barkod :
  8699625960046
 • Fiyatı :
  31,49TL
 • SB.atc:
  J07AL01
 • Etkin madde :
  pnömokok aşısı
 • ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
  J07 AŞILAR
  J07A BAKTERİYEL AŞILAR
  J07AL Pnömokok
  J07AL01 pnömokok aşısı

pnömokok aşısı etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Pnömokok aşısı.
5 yılda 1.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Kısıtlamalar

4.5.3-C- Pnömokok aşısı bedeli (polisakkarit); iki yaş üstü çocuklarda ve erişkinlerde, aspleni, dalak disfonksiyonu, splenektomi (medikal, cerrahi ve otosplenektomi) yapılan veya planlanan olgular, orak hücre hastalığı, çölyak sendromu, immünsupresif tedavi, radyasyon tedavisi, organ transplantasyonu ve HIV tüm evreleri dahil tedaviye veya hastalıklara bağlı immün yetmezlik ve immün baskılanma durumları, kronik renal hastalık ve nefrotik sendrom, kronik kalp hastalıkları, astım dahil kronik akciğer hastalıkları, siroz dahil kronik karaciğer hastalıkları, diabetes mellitus dahil herhangi bir kronik metabolik hastalığı, hemoglobinopati, doğuştan ve edinilmiş kraniyal defektler ve dermal sinüsler dahil beyin omurilik sıvısı sızıntısına sebep olan durumlarda, hastalıklarını belirten sağlık raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilmesi halinde 5 yılda bir ödenir. 65 yaş ve üzerindeki kişilere rapor aranmaksızın beş yılda bir defa olmak üzere bedelleri ödenir.

Prospektüs

TAKDİM ŞEKLİ: Steril blisterlerde, tek doz aşı içeren kendinden cam enjektörlerde
DOZU: 0.5 ml.
BİLEŞİMİ: Aşağıdaki serotiplerin herbirinden 0.025 mcg olacak şekilde saflaştırılmış Streptokokküs pneumoniae polisakkaritlerini içerir:
1, 2, 3, 4, 5, 6B, 7F, 8, 9N, 9V, 1OA, 11A, 12F, 14, 15B, 17F, 18C, 19A, 19F, 20, 22, 23F, 33F
Fenol (koruyucu): 1.25 mg (maksimum)
İzotonik tampon çözeltisi: q.s. 0.5 ml.
ENDİKASYONLARI: Pnömokok enfeksiyonlarından, özellikle solunum yolu enfeksiyonlarından korunma amacıyla uygulanır. Risk grubunda olan 2 yaş üzerindeki çocuk ve erişkinlerde, asplenik ya da splenektomi yapılmış veya splenektomi için bekleyen hastalarda uygulanması önerilmektedir.
UYGULAMA YOLU: Deri altı (SK) veya Kas içine (IM), deltoid bölgeye
SAKLAMA KOŞULLARI: +2°C ile + 8°C arasında saklanmalıdır. Dondurmayınız.

AŞI TAKVİMİ: Tek doz uygulanır, her 5 yılda bir rapel önerilir.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.