O ile başlayan ilaçlar » Ferring Ilac » OCTOSTIM 15 MCG/ML IV/SC ENJEKSİYON İÇİN ÇÖZELTİ İÇEREN 1 AMPUL

OCTOSTIM 15 MCG/ML IV/SC ENJEKSİYON İÇİN ÇÖZELTİ İÇEREN 1 AMPUL

 • İlaç Firması :
  FERRING ILAC
 • Barkod :
  8697621750166
 • Fiyatı :
  83.18TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  H01BA02
 • Etkin madde :
  desmopressin
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.

 • ATC SINIFLAMASI - H - ENDOKRİN SİSTEM (CİNSİYET HORMONLARI VE İNSÜLİN HARİÇ)
  H01 HİPOFİZ VE HİPOTALAMUS HORMONLARI VE ANALOGLARI
  H01B HİPOFİZ ARKA LOB HORMONLARI
  H01BA Vazopressin ve analogları
  H01BA02 desmopressin

desmopressin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Antidiüretik hormon sentetik analoğu.

Gebelik kategorisi B. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, kronik ve psikojenik polidipsi (40 ml/kg/24 saat’i aşan idrar üretimi ile sonuçlanan), kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, hiponatremi, ADH hormonu salgılama sendromu.

Etkileşim; ADH salgılama bozukluğuna sebep olduğu bilinen, örneğin trisiklik antidepresanlar, seçici serotonin geri alım inhibitörleri, klorpromazin ve karbamazepin gibi maddeler, NSAID preparatları, loperamid, dimetikon, klorpropamid, fludrokortizon, demeklosilin, lityum, alkol.

Yan etkiler; hiponatremi, su intoksikasyonu, dispepsi, bulantı, boğaz ağrısı, kusma, balanit, vulvar ağrı, konjoktivit, göz ödemi, lakrimasyon bozuklukları, öksürük, epistaksi, nazal konjesyon, rinit, alerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Kısıtlamalar

SGK SUT EK-4/F Ayakta tedavide sağlık kurulu/uzman hekim raporu ile verilebilecek ilaç.

Prospektüs endikasyonlarından yalnızca primer enurezis nokturna tedavisinde ve santral diabetes insipidus tedavisinde ödenir. Primer enurezis nokturna endikasyonunda uzman hekimce raporsuz da reçete edilebilir.

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.