K ile başlayan ilaçlar » Husnu Arsan » KONTIL 5 ML 250 MG 15 ML SÜSPANSİYON

KONTIL 5 ML 250 MG 15 ML SÜSPANSİYON

pirantel pamoat etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Tetrahidropirimidin türevi, antinematodal.
10 mg/kg (en fazla 1 gr)’dır. Bu tek doz olarak verilir. Enterobiazis’te doz 2 hafta sonra tekrar edilmelidir. Ascaris enfeksiyonlarında 5 mg/kg, Nekator enfeksiyonlarında günde 10 mg/kg dozunda 3 gün veya günde 20 mg/kg dozunda 2 gün.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Etkileşim; piperazin.

Yan etkiler; bulantı, kusma, iştahsızlık, diyare, karın ağrısı, baş ağrısı, baş dönmesi, uykusuzluk, vücutta döküntü, ateş, bitkinlik, AST (SGOT) serum düzeylerinde hafif geçici artışlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (pirantel pamoat etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.