K ile başlayan ilaçlar » Kurtsan » KALMOSAN 100 ML LOSYON

KALMOSAN 100 ML LOSYON

 • İlaç Firması :
  KURTSAN
 • Barkod :
  8699512480015
 • Fiyatı :
  10.52TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  D04AA32
 • Etkin madde :
  difenhidramin -topikal
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.

 • ATC SINIFLAMASI - D - DERMATOLOJİKLER
  D04 ANTİPRÜRİTİKLER
  D04A ANTİPRÜRİTİKLER
  D04AA Topikal antihistaminikler
  D04AA32 difenhidramin -topikal

difenhidramin -topikal etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Antiallerjik.
Günde 3-4 kez.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Prospektüs

Kalmosan losyon

Formül
Difenhidramin HCL %1
Kafur %1
Çinko oksit %5
Kalamin %10
Gliserin %15

Bentonit,Metilparaben,Etonal,Lavanta esensı,Distile su.

FARMAKALOJİK ÖZELLİKLERİ:
Kalmosan Losyon hoş kokulu,yağsız ve nemlendirici sıvağ içerisinde antiallerjik ve kaşıntı giderici maddeler içeren bir cilt losyondur.Bileşiminde bulunan H1 reseptör antagonisti olan Difenhidramin HCL 'nin güçlü antihistaminik ve antialerjik etkileri vardır.Topikal uygulanması sonrasında,özellikle ilacın oral ve topikal dozlarının birlikte uygulanmasını takiben veya epidermal bariyerin hasar görmesi (ciltte su toplama veya kanama gibi)durumlarında olası perkütan aborpsiyon nadiren toksisite ve sistemik etkilerle sonuçlanabilir.Kalamin cildi koruyucu özellikte,hafif estrenjan veantiprüritik,kafur anestezik ve serinletici,Çinko oksit hafif antisetik,Gliserin ise yumuşatıcı özellik gösterir.

ENDİKASYONLARI:
Kalmosan Losyon;böcek sokması,basit cilt tahrişlerine bağlı kaşıntı ve ağrının geçici olarak giderilmesinde kullanılır.

KONTRENDİKASYONLARI:
Bebeklerde,prematürelerde antihistaminiklerin riskinden dolayı emziren annelerde Difenhidramin HCL ve benzer kimyasal yapıdaki diğer antihistaminiklere aşırı duyarlı olanlarda ve MAO inhibitörü ilaç kullananlarda kontrendikedir.

UYARILAR / ÖNLEMLER:
Difenhidramin içeren ürünler,kabarmış ve sulanmış lezyonlarda,geniş vücut alanları üzerinde uygulanmamalı,önerilenden daha sık ve Difenhidramin içeren başka ilaçlarla (dahilen veya haciren) kullanılmamalıdır.İki yaşından küçük çocuklarda doktor denetimi altında kullanılmalıdır.Hamile ya da emzirenlerde potansiyel yarar-risk durumu göz önünde bulundurulmalıdır.
Çocukların erişemeyeceği bir yerde ve ambalajında saklanmalıdır.
Doktora danışmadan kullanılmamalıdır.

YAN ETKİLER / ADVERS ETKİLER:
Topikal olarak kullanılan antihistaminikler,nadiren de olsa hisersensitivite reaksiyonlarına yol açabilir.Lokal uygulamanın yapıldığı bölgede ekzema,kaşıntı ve enflamasyon oluşabilir.Uygulama sonrası fotosensitivite reaksiyonlarıda görülebilir.Kafur içeren topikal ilaçların buruna sürülmesi akut kollapsa yol açar.

BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA
BAŞVURUNUZ.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU:
Kalmosan Losyon pruritisin ve çeşitli cilt rahatsızlıkları ile bağlantılı ağrının geçici olarak ferahlatılması için yetişkinlerde ve iki yaşından büyük çocuklarda kullanılır.Doktor tarafından önerildiği biçimde ya da günde 3 - 4 kez,avuç içerisinde yeterli miktarda dökülüp problemli bölgeye sürülür.Su ile yıkanarak sürüldüğü yerden kolaylıkla temizlenebilir.Rahatsızlık ilerlerse,semptomlar 7 günden fazla sürerse ya da birkaç gün içinde tekrarlanırsa terapi durdurulmalı ve doktora başvurulmalıdır.

DOZ AŞIMI VE TEDAVİSİ:
Özellikle çocuklarda önerilenden fazla miktarda,geniş cilt alanlarına,su toplamış veya hasar görmüş cilde uygulanmamalıdır.Böyle durumlarda artan Difenhidramin serum konsantrasyonları sistemik toksisiteyle sonuçlanabilir.

SAKLAMA KOŞULLARI:
25 C'nin altında oda sıcaklığında saklanmalıdır.

TİCARİ SUNUM ŞEKLİ:
100 gram losyon polietilen şişe içerisinde,karton kutuda.Reçete ile satılır.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (difenhidramin -topikal etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.