RANTUDIL FORTE 60 MG 20 KAPSUL

 • Pharmaceutical Companie :
  MEDA PHARMA
 • Barkod :
  8698856150103
 • Price :
  11,49TL
 • ATC:
  M01AB11
 • Generic name :
  asemetasin
 • atc classification - musculo-skeletal system
  M01 ANTIINFLAMMATORY AND ANTIRHEUMATIC PRODUCTS
  M01A ANTIINFLAMMATORY AND ANTIRHEUMATIC PRODUCTS, NON-STEROIDS
  M01AB Acetic acid derivatives and related substances
  M01AB11 asemetasin

asemetasin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Analjezik, antipiretik ve antienflamatuar.
Yetişkinde günde 1-3 defa 60mg (max300mg).
Gebelik ve emzirmede önerilmiyor.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Etkileşim; digoxin, lityum, kortikosteroidler, diğer antienflamatuar ilaçlar, penisilinler, antihipertansifler, diüretikler.

Yan etkiler; Bulantı, kusma, karın ağrısı, diyare, başağrısı, başdönmesi, uyuklama hali, halsizlik. Nadir olarak gastroentestinal ülserler, anksiyete, konfüzyon, psikozlar, hallüsinasyonlar, kulakta çınlama, iştah kaybı, kas güçsüzlüğü, periferik nöropatiler, böbrek harabiyeti, ödem, hipertansiyon, hiperkalemi, hipersensitivite (eritem, ürtiker ve kaşıntı), alopesi, anaflaktik reaksiyonlar ve lökopeni...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

asemetasin etkin maddesini içeren ilaçlarİlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.