DEMIZOLAM 5 MG 5 AMPUL

 • Pharmaceutical Companie :
  DEM
 • Barkod :
  8699769750060
 • Price :
  9,37TL
 • ATC:
  N05CD08
 • Generic name :
  midazolam
 • atc classification - nervous system
  N05 PSYCHOLEPTICS
  N05C HYPNOTICS AND SEDATIVES
  N05CD Benzodiazepine derivatives
  N05CD08 midazolam

midazolam etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Premedikasyonda hipnotik sedatif.
Sedasyon için 1mg IV, birkaç defa tekrarlanabilir. Yoğun bakımda sedayon sağlamak için 0.03-0.3mg/kg, çocukta 0.05-0.2mg/kg.

Gebelik kategorisi D. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, akut glokom.

Etkileşim; antipsikotikler, hipnotikler, anksiyolitikler, antidepresanlar, narkotik analjezikler, antiepileptikler, antihistaminikler, sitokrom P450 inhibitörleri (ketakonazol, itrakonazol, eritromisin, diltiazem, verapamil, simetidin), alkol.

Yan etkiler; solunum depresyonu, kardiorespiratuar arrest, uzun süreli sedasyon, konfüzyon, öfori, halüsinasyonlar, yorgunluk...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Kısıtlamalar

Yeşil reçete gerekli.

SGK SUT EK-4/G Sadece yatan hastalarda kullanılması halinde bedelleri ödenir.

Droperidol ve Midazolam klinik şartlarda yapılacak tetkik ve müdaheleler için gerekli görüldüğü taktirde ayaktan tedaavide de verilebilir.İlacabak.com - Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.