XALFU XL 10 MG UZATILMIŞ SALIMLI 30 TABLET

 • Pharmaceutical Companie :
  EIP ECZACIBASI ILAC
 • Barkod :
  8699586032707
 • Price :
  18,82TL
 • ATC:
  G04CA01
 • Generic name :
  alfuzosin hcl
 • atc classification - genito urinary system and sex hormones
  G04 UROLOGICALS
  G04C DRUGS USED IN BENIGN PROSTATIC HYPERTROPHY
  G04CA Alpha-adrenoreceptor antagonists
  G04CA01 alfuzosin hcl

alfuzosin hcl etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Selim prostat hiperplazisinde, alfa adrenerjik reseptör inhibitörü olan bir kinazolin bileşiğidir.
Yetişkinde 10mg/gün.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, karaciğer yetmezliği. Ketokonazol, itrakonazol ve ritonavir ile birlikte kullanılmamalı.

Etkileşim; ketokonazol, itrakonazol ve ritonavir, alfa1blokerler.

Yan etkiler; sersemlik, halsizlik, baş ağrısı, soğuk algınlığı benzeri tablo, postural hipotansiyon, hipotansiyon, senkop...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Kısıtlamalar

UH-P
Ayaktan tedavide uzman hekimlerce veya uzman hekim raporuna bağlı olarak tüm hekimlerce, yatarak tedavide tüm hekimlerce reçete edilebilir.İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.