İlacabak logosu
Ana sayfa - Tanı Tedavi Rehberi - İletişim



ASPIRIN 500 MG 20 TABLET

>English
İlaç Firması : BAYER
Barkod : 8699546010011
Fiyatı : 1,44 TL.
Kamu kodu; A00945
SB.atc; N02BA01
Etkin madde : asetilsalisilik asit


ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N02 ANALJEZİKLER
N02B DİĞER ANALJEZİK VE ANTİPİRETİKLER
N02BA Salisilik asit ve türevleri
N02BA01 asetilsalisilik asit




A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V X Y Z


İlacın isminde geçtiğine emin olduğunuz
herhangi bir hece ile arama yapabilirsiniz.






ETKİN MADDE HAKKINDA KISA BİLGİ

asetilsalisilik asit

Analjezik, antipiretik ve antienflamatuar.
Ağrı ve ateş:
Yetişkin 3-4 saatte bir 300mg - 8 saatte bir 1gr.
Çoculta 60mg/kg/gün 4 saatlik dozlara bölünerek.
Artrit 80-100mg/kg/gün.
Antiagregan 75-325mg/gün.

Gebelik kategorisi D. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, gastrointestinal kanama geçirmiş olanlar, hemofili, hipoprotrombinemi gibi hemorajik rahatsızlığı olanlar.
Çocuk ve gençlerde viral hastalıklarda reye sendromuna neden olabilir.

Etkileşim; antikoagülanlar, oral hipoglisemiyanlar, probenesid, sülfinpirazon, spironolakton, alkol, kortikosteroidler, pirazolon türevleri, üriner alkalileştiriciler, fenobarbital, propranolol.

Yan etkiler; gastrointestinal sistemde kanama ve ülser, kulakta çınlama, vertigo, reversible duyma kaybı, kanama zamanının uzaması, lökopeni, trombositopeni, plazma demir konsantrasyonunda düşme, ürtiker, prurit, angioödem, astma, anaflaksi...


Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik veya hatalı olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler.

Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !





Bu ilaca ait aradığınız bilgilere ulaşamadıysanız aşağıdaki aynı etken
maddeyi içeren ilaçların prospektüs, hasta kullanma talimatı ve kısa ürün
bilgilerinden faydalanabilirsiniz.







Bu etkin maddeyi içeren ilaçlar :

ASINPIRINE 100 MG 100 TABLET - I.E ULAGAY 1,64 TL
ASINPİRİNE 300 MG 100 TABLET - I.E ULAGAY 2,08 TL
ASINPIRINE 500 MG 20 TABLET - I.E ULAGAY 1,11 TL
ASPIRIN 100 MG 20 TABLET - BAYER 0,54 TL
ASPIRIN 500 MG 20 TABLET - BAYER 1,44 TL
ATASPIN 80 MG 20 TABLET - ATABAY 0,47 TL
ATASPIN 500 MG 20 TABLET - ATABAY 0,82 TL
CORASPIN 100 MG 30 TABLET - BAYER 1,76 TL prospektüs
CORASPIN 300 MG 30 TABLET - BAYER 2,70 TL prospektüs
DISPRIL 300 MG 24 TABLET - RECKITT BENCKISER 1,25 TL prospektüs
ECOPIRIN 100 MG 30 ENTERİK KAPLI TABLET - ABDI IBRAHIM 1,76 TL
ECOPIRIN 150 MG 20 ENTERIK KAPLI TABLET - ABDI IBRAHIM 1,80 TL
ECOPIRIN 150 MG 30 ENTERIK KAPLI TABLET - ABDI IBRAHIM 2,60 TL
ECOPIRIN 300 MG 20 ENTERIK KAPLI TABLET - ABDI IBRAHIM 1,80 TL
ECOPIRIN 300 MG 30 ENTERIK KAPLI TABLET - ABDI IBRAHIM 2,53 TL
ECOPIRIN 500 MG 20 TABLET - ABDI IBRAHIM 3,47 TL
OPON 500 MG 20 TABLET - GRIPIN 1,26 TL
PHARMASPIRIN 300 MG 100 TABLET - SODHAN 1,48 TL





www.neyuretim.com/

www.medimistanbul.com

Sufi Müzik
FaceBook ta paylaş Twitter'da paylaş


Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik veya hatalı olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler.

Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !