NAC 900 MG 20 EFERVESAN TABLET

asetilsistein etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Mukolitik, parasetamol antidotu.
Parasetamol antidoyu olarak; ilk doz 140 mg/kg, idame tedavisi olarak 4 saatte bir 70 mg/kg (17 doz). Daha ayrıntılı bir tedavi için parasetamol düzeylerine göre çizilen nomogramlardan yararlanılmalıdır.
Mukolitik olarak; 0-2 yaş 200mg/gün ikiye bölerek, 2-7 yaş 400mg/gün ikiye bölerek, 7 yaşından büyük çocuklar ve erişkinler 600mg/gün tek doz veya ikiye bölerek.

Gebelik kategorisi B. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık. Antitussifler ile birlikte kullanılmamalı.

Etkileşim; penisilinler, tetrasiklinler, sefalosporinler, aminoglikozidler, makrolidler, amfoterisin B, nitrogliserin.

Yan etkiler; bronkospazm, anjiyoödem, raş, kaşıntı, bulantı, kusma, ateş, senkop, terleme, eklem ağrıları, taşikardi, hipotansiyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

asetilsistein etkin maddesini içeren ilaçlar



İlacabak.com - Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.