G ile başlayan ilaçlar » Biofarma » GEROFEN %5 JEL 40 GR

GEROFEN %5 JEL 40 GR

 • İlaç Firması :
  BIOFARMA
 • Barkod :
  8699578341213
 • Fiyatı :
  7,09TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  M02AA13
 • Etkin madde :
  ibuprofen -topikal
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.

 • ATC SINIFLAMASI - M - KAS-İSKELET SİSTEMİ
  M02 TOPİKAL KAS EKLEM AĞRI İLAÇLARI
  M02A TOPİKAL KAS EKLEM AĞRI İLAÇLARI
  M02AA Topikal nonsteroid antienflamatuar
  M02AA13 ibuprofen -topikal

ibuprofen -topikal etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Analjezik, antipiretik ve antienflamatuar.
Günde birkaç kez.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Prospektüs

GEROFEN® JEL

Formül : 40g. Jel : %5 İbuprofen içerir.
Yardımcı Maddeler : Alkol ve Sodyum metabisülfit

Farmakolojik Özellikleri :
Farmakodinamik Özellikleri :
Etken madde İbuprofen bir fenilpropiyonik asit türevidir. Analjezik, antienflamatuar ve antipiretik etkilidir. Steroid olmayan bir antienflamatuar bileşiktir. Tam olarak bilinmemekle birlikte etkisi prostaglandin sentezini inhibe etmesiyle gerçekleşir.

Farmakokinetik Özellikler :
Uygulandığı cilt bölgesinde kısa sürede emilimi gerçekleşir. İdrardan metabolitleri ve bunların bileşikleri olarak hızla atılır.

Endikasyonları :
Kas romatizması, dejeneratif ağrılı eklem hastalıkları, omurganın ve diğer eklemlerin iltihabi romatizmal hastalıklarında, eklem çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi hastalıklarının dıştan ve destekleyici tedavisinde endikedir. Romatizma ve kas ağrıları, sırt ağrısı, burkulma, incinme ve nevraljide topikal analjezik olarak uygulanır.

Kontrendikasyonları :
Ibuprofen’e aşırı hassasiyeti olanlarda, aspirin ve diğer NSAİ’lara karşı bronkospazm, anjiödem şeklinde reaksiyon gösteren, bronşiyal asthması ve burun polipi olan kişilerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar ve Önlemler :
Açık yara, göz, mukoza, dudak üzerine sürülmemelidir. Gebeliğin son döneminde geniş alanda uzun süreli kullanımlardan kaçınılmalıdır. İbuprofen tedavisi sırasında doğum ağrıları, inhibe olabilir ve kanama eğilimi artabilir. 14 yaşın altındaki çocuklarda uzun süreli kullanımların güvenirliği saptanmadığından tavsiye edilmez.

Araç ve Makine Kullanmaya Etkisi :
Herhangi bir etki bildirilmemiştir.

Gebelik ve Laktasyonda Kullanımı (Kategori B) :
Gebelikte kullanımıyla ilgili yeterli çalışma ve klinik veri bulunmamaktadır. Gebelerde ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.

Yan Etkiler / Advers Etkiler :
Uygulandığı bölgede ender olarak allerjik reaksiyonlar, eritem ve iritasyonlar olabilir. Çok ender olarak kaşıntı eğilimi olan hastalarda bronkospastik reaksiyonlar ortaya çıkabilir.

“BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.”

İlaç Etkileşimleri :
Non steroidal antienflamatuar ilaçlar kan basıncını düşüren ilaçlarla geçimsizlik gösterebilir. Kumarin tipi anti koagülanlar ve tiazid grubun diüretikler ibufrofenle birlikte kullanıldığında etkileşim olabilir. Ancak topikal uygulanan ilaçlarda bu tür bir etkileşimin ortaya çıkması

Kullanım Şekli ve Dozu :
Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmedikçe; Erişkinlerde hasta bölgeye günde 3 kez ince bir tabaka halinde sürülür. 14 yaşın altındaki küçüklere uygulanılması önerilmez.
Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Doz Aşımı ve Tedavisi :
Oral kullanımda tespit edilen günlük maksimum 600-1200 mg.’lık doza, topikal kullanım sonucu ulaşmak mümkün olmamakla birlikte, oral kullanımdaki sistemik etkinin yanında, lokal kullanımda da konsantrasyona bağlı bir emilim gerçekleşir. Bu nedenle geniş alanlarda uzun süreli kullanımlardan kaçınılmalıdır.

Saklama Koşulları :
25oC’nin altındaki oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Çocukların göremeyeceği erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız.

Ticari Takdim Şekli ve Ambalaj Muhtevası :
%5 ‘lik İbuprofen ihtiva eden 40 gr.’lık alüminyum tüplerde.

Piyasada Mevcut Diğer Farmasötik Dozaj Şekilleri :
Her film tabletin 200 mg. İbuprofen içerdiği 20 film tabletlik blister ambalajlarda

Ruhsat Sahibi ve İmal Yeri :
Münir Şahin İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Kartal/İSTANBUL
http://www.munirsahin.com.tr

Ruhsat Tarihi ve No : 18.11.2005 – 206/80

Reçete ile satılır.

Onay tarihi: 02/12/2005

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.