G ile başlayan ilaçlar » Metin Ecza » GELOCAPS 40 GR POMAD

GELOCAPS 40 GR POMAD

 • İlaç Firması :
  METIN ECZA
 • Barkod :
  8681023380014
 • Fiyatı :
  9,28TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  M02AB
 • Etkin madde :
  kapsikum oleoresin içeren topikaller
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.

 • ATC SINIFLAMASI - M - KAS-İSKELET SİSTEMİ
  M02 TOPİKAL KAS EKLEM AĞRI İLAÇLARI
  M02A TOPİKAL KAS EKLEM AĞRI İLAÇLARI
  M02AB Capsicum ve benzeri ajanlar
  M02ABXX kapsikum oleoresin içeren topikaller

kapsikum oleoresin içeren topikaller etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Topikal analjezik.
Günde bir kaç defa ağrıyan bölgeye sürülür.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Yan etkiler; aşırı sıcaklık ve yanma duyusu, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Prospektüs

FORMÜL : 40 gr pomad ;
Oleoresin kapsikum....................1 g.
Kamfr........................................2 g.
Terebentin esansı.......................3.5 g.
Okaliptol...................................2 g.
Mentol......................................0.5 g.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ :
Gelocaps Pomad kas-iskelet sisteminin romatizmal ve travmatik ağrılı sendromlarında ve nevraljilerde lokal olarak ağrı impulslarının doğuşunu ve iletimini inhibe ederek semptomatik iyileşme sağlayan bir müstahzardır. Kapsikum oleoresin'in etken maddesi kapsaisin (trans-8- metil-N-vanillil-6-nonamid)'dir. Kapsaisin periferik duyu nötronlarının uçlarından P maddesini (substance P) açığa çıkararak geri dönmesini ve birikimini engeller. Endojen bir nöropeptid olan P maddesi ağrı duyusunun periferiden merkeze iletiminde arcı (kemomediatör) olduğundan sinir uçlarının ağrıya duyarlılığı azalır. Okaliptol, mentol, kafur, terebentin esansı, bitkisel kökenli monoterpenoidler olup lokal olarak deriye uygulandıklarında lokal stimulan etkiyle hiperemi hasıl ederler, ayrıca periferik sinir uçları üzerinde lokal anestezik etkileri vardır.

ENDİKASYONLARI :
Rotatoid artrit, osteoartrit, fibrosit, miyosit ve diğer artralji ve miyaljilerde. Postherpetik nevralji, ağrılı diabetik nöropati ve diğer periferik sensoriel nöropati ve nevraljilerde.
Muskuloskeletal sistemin postravmatik ağrılı sendromları : Ezik, burkulma, gerilme, kopma, çıkık, atletik darbe ve kazalar.
Lokal sirkülasyon bozukluğu ve azalmasına bağlı sendromlar : Yüzeysel tromboflebit, flebit flebotromboz, periflebit sonrası ağrılarda.
Sportif faaliyetlerden önce ve sonra : Yorulma ve zorlanmaya bağlı kas ağrı ve krampları spordan önce çabuk ısınmayı sağlamak için.

KONTRENDİKASYONLARI :
Açık yara ve deri lezyonları, aktif dermatozlarda.
Gelocaps Pomad bileşimindeki aktif maddelere karşı allerjisi olanlarda kullanılmamalıdır.

UYARILAR/ÖNLEMLER :
1) Haricen kullanılır. Gelocaps Pomad temiz ve kuru deri yüzeyine tek ilaç olarak sürülmeli, başka pomadlarla karıştırılmamalıdır.
2) Gelocaps Pomad mukozalara, göz, ağız çevresine, genital bölgelere, kıvrımlı deri bölgelerine (koltukaltı, memealtı, kasık) sürülmemelidir.
3) Açık yaralara, çıplak veya soyulmuş deri yüzeylerine, enfekte deriye uygulamaktan kaçınmalıdır.
4) Gelocaps Pomad'ın uygulandığı bölge açık bırakılmalı veya bir gaz beziyle hafifçe örtülmelidir. Sıkı bandaj uygulamaktan kaçınılmalıdır.
5) Pomadın uygulanmasından sonra uzun süre dar, kapalı ve havasız yerlerde kalmaktan kaçınmalıdır.
6) Gelocaps Pomad'ın aktif maddelerinin gebelik üzerinde etkileri bilinmemektedir. Gebelerde kullanılması gerektiğinde muhtemel fayda/risk oranı dikkate alınmalıdır.
7) 2 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :
Gelocaps Pomad sürüldüğü bölgede kuvvetli bir sıcaklık ve yanma duygusu hasıl eder. Bu kapsaisin'in normal farmakolojik etkisidir. Rahatsız edecek dereceye varırsa söz konusu bölgeye bir pamuğa emdirilmiş zeytinyağı sürülerek kontrol edilebilir. İrritasyon veya allerji belirtileri görüldüğünde ilaç kesilmelidir.
BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU :
Gelocaps Pomad hafifçe ovuşturarak ağrılı bölgeye sürülür ve deriye emdirilir. Bu friksiyonlar günde ortalama 3-4 kere yapılır ve tedaviye ağrı geçene kadar devam edilir. Gelocaps Pomad çocuklarda vazelin veya zeytinyağı ile 4 misli seyreltilerek kullanılır. İlaç elle sürülmüşse uygulamadan sonra eller sabunlu suyla yıkanmalıdır. Sürülen yer açık bırakılır veya gaz beziyle hafifçe örtülür. Sıkı bandaj uygulamaktan kaçınmalıdır.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE AMBALAJ MUHTEVASI :
40 gr'lık tüplerde
RUHSAT SAHİBİ : Ecz. Mustafa ÖNCEL
İMAL YERİ : BİOFARMA İLAÇ SAN.ve TİC.A.Ş. Samandıra/İSTANBUL
RUHSAT TARİH VE NO : 07.12.1960 - 56/27
Reçete ile satılır.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (kapsikum oleoresin içeren topikaller etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.