G ile başlayan ilaçlar » Reckitt Benckiser » GAVISCON 500 MG 200 ML LİKİT

GAVISCON 500 MG 200 ML LİKİT

 • İlaç Firması :
  RECKITT BENCKISER
 • Barkod :
  8690570700039
 • Fiyatı :
  13,96TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  A02BX13
 • Etkin madde :
  antiasit kombinasyonlar
 • KT :
  Hastalar için kullanma talimatı
 • KUB :
  Hekimler için kısa ürün bilgisi

 • ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
  A02 MİDE
  A02A ANTİASİTLER
  A02AX Antiasit, diğer kombinasyonlar
  A02AXXX antiasit kombinasyonlar

antiasit kombinasyonlar etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Antiasit.
Günde 4 defa (yemeklerden 1-3 saat sonra ve yatarken).
1-2 saat içinde başka ilaç alınmamalı.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Prospektüs

FORMÜLÜ:
Her 10 ml’de; etken madde olarak 500mg sodyum aljinat, 267mg sodyum bikarbonat, 160mg kalsiyum karbonat ve ayrıca koruyucu (metil paraben, propil paraben), tatlandırıcı (sakarin sodyum, peppermint oil) içeren beyaz ve hafif krem renkli oral likit.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:
Nane lezzetinde bir likittir. Gaviscon Likit, alındıktan sonra mide asidi ile reaksiyona girerek mide içinde hareket eden ve pH’sı mide muhtevasından daha yüksek olan bir jel meydana getirir. Ciddi durumlarda jel, kendisi özofagusa doğru geri gidebilir ve tahriş olmuş mukozayı koruyarak daha fazla enflamasyonu önler, iyileşme başlar.

ENDİKASYONLARI:
Gaviscon, mide asidi ve safranın özofagusa doğru reflüsünden kaynaklanan ağrıları, doğrudan doğruya reflüyü baskı altında almak suretiyle ortadan kaldırır. Gebeliktekiler dahil mide yanmaları, reflü özofajit, regurjitasyon ve retrosternal distres durumlarında endikedir.

KONTRENDİKASYONLARI:
Belirli bir kontrendikasyonu veya etkisi rapor edilmemiştir.

UYARILAR VE ÖNLEMLER:
10ml Gaviscon Likit 141mg (6.2 mmol) sodyum içerir. Bu durum böbrek ve kardiyovasküler probleminden dolayı sıkı bir tuz rejiminde bulunanlar için önemli olabilir. Aljinatlar gastrointestinal sistemden emilmediği için Gaviscon Likit laktasyonda ve hamilelikte kullanılabilir.

YAN ETKİLER:
Hiçbir yan etkisi rapor edilmemiştir.

BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

İLAÇ ETKİLEŞMELERİ:
Gaviscon tetrasiklin grubu antibiyotiklerin resorpsiyonunu ve aktivitesini azaltabilir. Bu nedenle, bu tür ilaçlarla Gaviscon’un alınması arasında en az bir saatlik ara bulunması gerekir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU:
Gaviscon Likit, oral yolla kullanılır. Yetişkinler ve 12 yaşından büyük çocuklar için dozaj; yemeklerden sonra ve yatarken 10-20ml likit (ölçek içindedir). 12 yaşından küçük çocuklar için dozaj; yemeklerden sonra ve yatarken 5-10ml likit. Arzu edilirse Gaviscon Likit standart dozu, eşit hacmi geçmeyen miktarda su ile seyreltilip, iyice karşılaştırılarak alınabilir.

DOZAŞIMI VE TEDAVİSİ:
Gaviscon’un etkisi, çoğunlukla fiziksel olduğu için overdosage (doz aşımından dolayı) rahatsızlık ve tehlike rapor edilmemiştir. Meydana gelmesi muhtemel abdominal gerginlik ise konservatif olarak tedavi edilir.

SAKLAMA KOŞULLARI:
30o C nin altında, serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Buzdolabına koymayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde ve ambalajında saklayınız.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE AMBALAJ İÇERİĞİ:
100ml’lik ve 200ml’lik renkli şişelerde satışa sunulmuştur. Nane lezzetinde bir likittir.

PİYASADA MEVCUT DİĞER FARMASÖTİK DOZAJ ŞEKİLLERİ:
Gaviscon Tablet (çiğneme tabletleri) 60 tabletlik ambalajlarda.

Reçete ile satılır.

Şişeyi iyice çalkalayıp içiniz.

Doktora danışmadan kullanılmamalıdır.

Ruhsat Tarihi ve No.: 26.4.1988 – 87/99

Ruhsat Sahibi ve İthalatçı Firma:
ALI RAIF ILAÇ SAN. A.Ţ.
İkitelli Organize San. Bölgesi
Haseyad II. Kısım No:228
34670 İkitelli / İst
Tel: 0212 549 25 42
Fax: 0212 549 25 50


Üretim Yeri:
Reckitt & Colman Ltd.
İngiltere

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (antiasit kombinasyonlar etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.