G ile başlayan ilaçlar » Novartis » GALVUS 50 MG 56 TABLET

GALVUS 50 MG 56 TABLET

 • İlaç Firması :
  NOVARTIS
 • Barkod :
  8699504012163
 • Fiyatı :
  164,53TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  A10BH02
 • Etkin madde :
  vildagliptin
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.

 • ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
  A10 DİYABET İLAÇLARI
  A10B ORAL ANTİDİYABETİKLER
  A10BH Dipeptidil peptidaz 4 (DPP-4) inhibitörleri
  A10BH02 vildagliptin

vildagliptin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Dipeptidil peptidaz 4 (DPP-4) inhibitörü antidiyabetik.
Kontrendikasyonlar; tip1 diyabet, diyabetik ketoasidoz, gebelik, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, kalp yetmezliği, 18 yaş altı, galaktoz intolerasnsı, aşırı duyarlılık.

Etkileşim; bronkodilatör (beta agonistler; salbutamol, terbutaline, salmeterol), kortikosteroidler, levotiroksin, thiazid diüretikler.

Yan etkiler; tremor, baş ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, hipoglisemi, bulantı, konstipasyon, kilo artışı, ödem, karaciğer fonksiyonlarında bozulma, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (vildagliptin etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.