F ile başlayan ilaçlar » Nobel Ilac Sanayi » FUNGOSTATIN 100.000 U / ML ORAL SUSPANSIYON ICIN TOZ 50 ML

FUNGOSTATIN 100.000 U / ML ORAL SUSPANSIYON ICIN TOZ 50 ML

 • İlaç Firması :
  NOBEL ILAC SANAYI
 • Barkod :
  8699540280403
 • Fiyatı :
  10.24TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  A07AA02
 • Etkin madde :
  nistatin
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.

 • ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
  A07 İSHAL İLAÇLARI, BARSAK ANTİENFLAMATUAR VE ANTİENFEKTİFLERİ
  A07A BARSAK ANTİENFEKTİFLERİ
  A07AA Antibiyotikler
  A07AA02 nistatin

nistatin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Antifungal.
Yeni doğanda 4 kez 2ml, büyüklerde 4 kez 4-6 ml ağız içine.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Yan etkiler; bulantı, kusma, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Prospektüs

FORMÜL:
FUNGOSTATİN Oral Süspansiyon, 1 ml� sinde 100.000 ünite Nistatin içerir.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLER:
Nistatin, muhtemelen mantar hücrelerinin membranındaki steroidlere bağlanarak membran geçirgenliğini değiştirir ve hücre içi elemanların hücre dışına sızmasına neden olarak etkisini gösterir.
Oral uygulanan nistatin, gastrointestinal kanaldan çok az miktarda absorbe olur ve tavsiye edilen dozlarda kullanıldığında kanda saptanabilir bir seviye oluşturmaz. Oral yoldan uygulanan nistatin�in büyük kısmı değişmeden feçesle atılır.

ENDİKASYONLAR:
FUNGOSTATİN Oral Süspansiyon, ağız boşluğu kandidiyazisi tedavisinde endikedir .

KONTRENDİKASYONLAR:
FUNGOSTATİN Oral Süspansiyon, bileşiminde bulunan maddelere karşı aşırı duyarlılığı olan hastalarda kontrendikedir.

UYARILAR / ÖNLEMLER:
Hamilelik; Hamilelikte güvenilirlik kategorisi C dir. Nistatin ile tedavi edilen hamilelerin yeni doğan çocuklarında herhangi bir istenmeyen reaksiyona veya komplikasyona rastlanmamıştır.

KULLANIM ŞEKLİ ve DOZAJ:
Yeni Doğan Bebekler
Günde 4 kez 2 ml (200.000 ünite nistatin) olarak uygulanır. 2 ml ilacın 1 ml� si ağzın bir tarafına, 1 ml� si ağzın diğer tarafına uygulanmalıdır. Prematüre veya zayıf çocuklarda günde 4 kez uygulanan 1 ml ilacın etkili olduğu gösterilmiştir.
Çocuklar ve Yetişkinler
Günde 4 kez 4-6 ml (400.000- 600.000 ünite nistatin) olarak uygulanır. Dozun yarısı ağzın bir tarafına, kalan kısmı ağzın diğer tarafına uygulanmalıdır. İlaç ağızda uzun süre yutulmadan tutulmalıdır.
FUNGOSTATİN Oral Süspansiyon ile tedaviye, ağız boşluğu semptomlarının kaybolması ve kültür sonuçlarının normale dönmesinden sonra en az 48 saat daha devam edilmelidir.
Süspansiyonun Hazırlanması
Şişeye, üzerindeki işaret çizgisinin yarısı (1/2) kadar kaynatılmış ve soğutulmuş su ilave edilir, iyice çalkalanır ve dinlendirilir. Daha sonra iyice kaynatılmış ve soğutulmuş su ile çizgiye kadar su ilave edilir. Şişenin kapağını kapattıktan sonra birkaç dakika, 20 saniye arayla çalkalanır ve kullanılır FUNGOSTATİN Oral Süspansiyon, şişesinde kapağı sıkı kapalı olarak, ışığa maruz bırakılmadan buzdolabında saklanır ve 10 gün süreyle kullanılabilir. Kullanılmayan kısmı 10 gün sonra atılmalıdır.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ ve AMBALAJ MUHTEVASI:
FUNGOSTATİN Süspansiyon İçin Toz : 48 dozluk şişelerde, damlalıklı kapak ile birlikte.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.