Sinir sistemi » Agomelatin

Agomelatin ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N06 PSİKOANALEPTİKLER
N06A ANTİDEPRESANLAR
N06AX Diğer
N06AX22 agomelatin

Agomelatin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Melatonerjik reseptör agonisti (MT1 ve MT2 reseptörleri) ve 5-HT2C antagonisti antidepresif. Yetişkinde tatmadan önce 25mg.
Gebelik kategorisi B.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, karaciğer yetmezliği, güçlü CYP1A2 inhibitörleri ile birlikte kullanımı.
Etkileşim; güçlü CYP1A2 inhibitörleri (örn. fluvoksamin ve siprofloksasin), sitokrom P 450 1A2 (CYP1A2) (%90) ve CYP2C9/19 (%10) ile metabolize olan ilaçlar (östrojen, propranolol, grepafloksasin ve enoksasin), alkol...
Yan etkiler; bulantı, baş dönmesi, baş ağrısı, ani uyku bastırması, uykusuzluk, migren, parestezi, bulanık görme, diyare, kabızlık, üst abdominal ağrı, aşırı terleme, aşırı duyarlılık, bitkinlik, anksiete...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Agomelatin etkin maddesini içeren ilaçlar

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.