Ürogenital sistem ve cinsiyet hormonları » Insan menopozal gonadotropin

Insan menopozal gonadotropin ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - G - ÜROGENİTAL SİSTEM VE CİNSİYET HORMONLARI
G03 CİNSİYET HORMONLARI - GENİTAL SİSTEM MODÜLATÖRLERİ
G03G GONADOTROPINLER VE DİĞER OVULASYON STİMÜLANLARI
G03GA Gonadotropinler
G03GA02 insan menopozal gonadotropin

Kısıtlamalar

SGK SUT EK-4/F Ayakta tedavide sağlık kurulu/uzman hekim raporu ile verilebilecek ilaç.

Insan menopozal gonadotropin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Gonadotropik. Ovulasyon sağlamak için günde 75-150mg, foliküllerde büyüme olunca 5000-10000U. Erkekte normal testesteron düzeylerine çıkıncaya kadar haftada üç defa 1000-3000U.
Kontrendikasyon; gebelik, emzirme, over büyümesi, nedeni bilinmeyen jinekolojik kanama, uterus, over, meme, prostat, testis tümörü.
Yan etkiler; over hiperstimülasyonu, karın ağrısı, peritona kanama, ağrı, şişkinlik, pulmoner ve vasküler komplikasyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.