Kalp damar sistemi » Nilvadipin

Nilvadipin ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C08 KALSİYUM KANAL BLOKERLERİ
C08C SELEKTİF VASKÜLER KALSİYUM KANAL BLOKERLERİ
C08CA Dihidropiridin türevleri
C08CA10 nilvadipin

Nilvadipin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Dihidropiridin türevi kalsiyum kanal blokeri. 1 x 8-16mg.
Gebelik kategorisi C.
Kontrendikasyon; kardiyovasküler şok, aort stenozu, MI, aşırı duyarlılık.
Etkileşim; antihipertansifler, trsiklik antidepresanlar, beta blokerler, kinidin, digoksin, simetidin, sefalosporinler, fenitoin, karbamezapin, fenobarbital, greyfurt.
Yan etkiler; baş ağrısı, yüzde kızarıklık, taşikardi, çarpıntı, ödem, sersemleme, uykusuzluk, sinirlilik, dispepsi, bulantı, miyalji, artralji...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Nilvadipin etkin maddesini içeren ilaçlar

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.