Kan ve kan yapıcı organlar » Demir-dextran

Demir-dextran ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - B - KAN VE KAN YAPICI ORGANLAR
B03 ANEMİ İLAÇLARI
B03A DEMİR
B03AC Demir trivalan, parenteral
B03AC06 demir-dextran

Demir-dextran etkin maddesi hakkında kısa bilgi

IV demir gereksiniminde. Haftada iki veya üç kez 100-200 mg demire tekabül eden 2-4 ml.
Kontrendikasyon; aşırı demir yüklenmesi.
Yan etkiler; anafilaktik reaksiyonlar, artralji, miyalji, ateş, göğüs ağrısı, bulantı, hipotansiyon, lenf nodlannda genişleme, hazımsızlık, ishal, deride kızarıklık, baş ağrısı, kalp durması ve eklem ve kaslarda ağrı...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Demir-dextran etkin maddesini içeren ilaçlar

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.