Vildagliptin ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
A10 DİYABET İLAÇLARI
A10B ORAL ANTİDİYABETİKLER
A10BH Dipeptidil peptidaz 4 (DPP-4) inhibitörleri
A10BH02 vildagliptin

Vildagliptin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Dipeptidil peptidaz 4 (DPP-4) inhibitörü antidiyabetik. Kontrendikasyonlar; tip1 diyabet, diyabetik ketoasidoz, gebelik, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, kalp yetmezliği, 18 yaş altı, galaktoz intolerasnsı, aşırı duyarlılık.
Etkileşim; bronkodilatör (beta agonistler; salbutamol, terbutaline, salmeterol), kortikosteroidler, levotiroksin, thiazid diüretikler.
Yan etkiler; tremor, baş ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, hipoglisemi, bulantı, konstipasyon, kilo artışı, ödem, karaciğer fonksiyonlarında bozulma, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Vildagliptin etkin maddesini içeren ilaçlar

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.