B ile başlayan ilaçlar » Deva Holding » BUSPON 5 MG 50 KAPSUL

BUSPON 5 MG 50 KAPSUL

 • İlaç Firması :
  DEVA HOLDING
 • Barkod :
  8699525150103
 • Fiyatı :
  9.5TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  N05BE01
 • Etkin madde :
  buspiron hcl
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.

 • ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
  N05 PSİKOLEPTİKLER
  N05B ANKSİYOLİTİKLER
  N05BE Azaspirodekanedion türevleri
  N05BE01 buspiron hcl

buspiron hcl etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Anksiyolitik.
Yetişkinde 3x5mg (max60mg/gün).

Gebelik kategorisi B.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, karaciğer ve böbrek fonksiyon bozuklukları, durgunluk halleri, akut dar açılı glokom, miyastenia gravis, gebelik, 18 yaşından küçükler.

Etkileşim; digoksin, SSS depresanları, trazodon, haloperidol.

Yan etkiler; disfori, sersemlik, baş ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, dispepsi...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Prospektüs

Formülü:
Her kapsül 5 mg Buspiron hidroklorür ihtiva eder.

Farmakolojik Özellikleri:
BUSPON Kapsül’ün etken maddesi olan Buspiron, benzodiazepinlerden tamamen değişik etki mekanizmasına ve kimyasal yapıya sahip bir anksiyolitiktir. Buspiron’un etki mekanizması tam açıklık kazanmamakla birlikte, benzodiazepin reseptörlerine afinitesi olmadığı ve GABA bağlanmasını etkilemediği gösterilmiştir. Buspiron, benzodiazepinlerin antikonvülsif, sedatif ve kas gevşetici etkilerine sahip değildir. Selektif olarak presinaptik dopamin (DA) reseptörlerini bloke eder ancak postsinaptik DA reseptör antagonistleri gibi katalepsi oluşturmayıp, reseptör sayısında da herhangi bir artışa yol açmaz. Apomorfinle oluşturulan sterotipiyi bloke eder. Yüksek dozlarda prolaktin seviyesini arttırsa da, terapötik dozlarda bu etkiden yoksundur.

Endikasyonları:
Buspiron jeneralize anksiyetenin semptomatik tedavisinde kullanılır.

Kullanım Şekli ve Dozu:
Tedaviye günde 3 defa 5 mg Buspiron verilerek başlanır. Optimum doz günde 20-30 mg (bölünmüş dozlar halinde) arasında değişir. Maksimum günlük doz 60 mg’ ı geçmemelidir.

Ticari Takdim Şekli ve Ambalaj Muhtevası:
5 mg Buspiron hidroklorür içeren 25 ve 50 kapsüllük blister ambalajlarda.

UYARI:
Bu bilgiler sağlık profesyonelleri için hazırlanmış prospektüs özetidir. İlaç kullanılmadan önce prospektüs mutlaka okunmalıdır.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (buspiron hcl etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.