B ile başlayan ilaçlar » Kurtsan » BURNIL PED. %0,05 15 ML DAMLA

BURNIL PED. %0,05 15 ML DAMLA

 • İlaç Firması :
  KURTSAN
 • Barkod :
  8699512600024
 • Fiyatı :
  3.73TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  R01AA06
 • Etkin madde :
  tetrahidrozolin hcl -nazal
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.

 • ATC SINIFLAMASI - R - SOLUNUM SİSTEMİ
  R01 NAZAL İLAÇLAR
  R01A TOPİKAL DEKONJESTANLAR VE DİĞER NAZAL İLAÇLAR
  R01AA Sempatomimetikler
  R01AA06 tetrahidrozolin hcl -nazal

tetrahidrozolin hcl -nazal etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Rinitte nazal dekonjestan sempatomimetik.
Günde 1-3 kez 2-3 damla.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Prospektüs

FORMÜLÜ:
Tetrahidrozolin HCI %0.05
Sodyum klorür, Sodyum sitrat, propilparaben, thimerosal, Distile su.
FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:
Burnil Pediatrik; antikonjestif ve vazokonstriktör bir ilaçtır. Hızla görülen damar daraltıcı ve mukoza şişkinliği giderici etkisi ile tıkanmayı giderir, burnu açar, kaşıntıyı geçirir. Etkisini birkaç dakika içerisinde gösterir ve 4 – 8 saat boyunca sürdürür. Gece yatmadan önce kullanımı, sabaha kadar rahat nefes almayı sağlar.
ENDİKASYONLARI:
Burnil Pediatrik, soğuk algınlığı, nezle, alerjik saman nezlesi, rinit, sinüzit gibi durumlarda burun açıcı, kızartı ve şişkinlikleri giderici olarak kullanılır. Bu özelliği ile burun ameliyatlarında da yardımcıdır.
KONTRENDİKASYONLARI:
İlaca aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.
UYARILAR/ÖNLEMLER:
2 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Tetrahidrozolin HCI içeren burun damlaları, önerilen dozlarda 3-5 gün kullanılabilirler. Daha uzun süre veya yüksek dozlarda kullanım yeniden burun tıkanıklığına (rebound konjestiyon) neden olacağından dolayı kullanılmamalıdır. Kardiyovasküler, metabolik ve endokrin rahatsızlıkları olanlar dikkatle ve hekim denetiminde kullanmalıdırlar. Doktora danışmadan kullanılmamalıdır.
YAN ETKİLER / ADVERS ETKİLER:
Burun mukozasında irritasyon, yanma, batma, kuruluk, aksırma, kaşıntı, baş ağrısı, uykusuzluk nadiren karşılaşılan yan etkilerdir.
BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.
KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU:
Doktor, başkaca bir kullanım düzeni öngörmemişse, 2-6 yaş arası çocuklara; her bir burun deliğine günde 1-3 kez, 1-2 damla damlatılır. Damlatma aralıkları 4 saatten az olmamalıdır.
DOZ AŞIMI VE TEDAVİSİ:
Çocuklarda yüksek dozlarda, uzun süre ile kullanımda ve şişe içeriğini içme/yutma durumunda; santral sinir sistemi depresyonuna bağlı solunum güçlüğü, uyku, şiddetli terleme, hipotansiyon, bradikardi ve şoka yol açabilir. Bu gibi durumlarda, hasta, sıcak tutulmalı, ağızdan sıvı dengesi sağlanmalı, bir hipotansiyon krizine karşı, tansiyon dikkatle –bir hekim tarafından- izlenmelidir. Stimulanların kullanımı, kontrendikedir.
SAKLAMA KOŞULLARI:
25 derecenin altındaki oda sıcaklığında saklanmalıdır.
TİCARİ ŞEKLİ:
15 ml’lik cam şişede damlalığıyla birlikte kutuda.
Reçete ile satılır.
Sağlık Bakanlığı
Ruhsat tarihi ve no:24.6.1986-139/22
Ruhsat sahibi ve üretim yeri:
KURTSAN İLAÇLARI A.Ş.
Keresteciler Sanayi Sitesi,Kasım Sokak, No:63 Merter 34010 İstanbul

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (tetrahidrozolin hcl -nazal etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.