A ile başlayan ilaçlar » Casel » AFRO 25 MG 40 TABLET

AFRO 25 MG 40 TABLET

 • İlaç Firması :
  CASEL
 • Barkod :
  8699649010017
 • Fiyatı :
  10,69TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  G03BA02
 • Etkin madde :
  testosteron
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.

 • ATC SINIFLAMASI - G - ÜROGENİTAL SİSTEM VE CİNSİYET HORMONLARI
  G03 CİNSİYET HORMONLARI - GENİTAL SİSTEM MODÜLATÖRLERİ
  G03B ANDROGENLER
  G03BA 3-oxoandrosten (4) türevleri
  G03BA03 testosteron

testosteron etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Androjen.
Yetişkinde oral formlar 3x1. 2-3 aylık kürler halinde.
Transdermal formlar günde bir.
Ampul formları undekanoat 10-14 haftada bir, diğer formlar 3 haftada bir.

Kontrendikasyon; prostat kanseri, prostat adenomu, meme kanseri, kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, agresivite ve prepuberte.

Yan etkiler; akne, prostat hipertrofisi, hirsutizm, priapizm, hiperkalsemi...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Kısıtlamalar

Üroloji, Endokrin, Çocuk Cerrahi Uzman hekimlerince veya bu uzman hekimlerinin düzenlediği uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilebilir.

Prospektüs

Formülü: Bir tablet 25mg metiltestosteron içerir.

Farmakolojik Özellikleri: Testosteron androjenik hormonların en önemlisidir. Yaşın ilerlemesi ile plazmadaki serbest (etkin) testosteron düzeyinde ve testosteron sentez hızında azalma görülür. Bu durum erkeklerde libido azalması ve seksüel güçte zayıflığa yol açar. Testosteron oral yoldan alındığı zaman mide-barsak kanalından absorbe olur ve karaciğerde çabuk inaktive olur. Afro Tabletin etken maddesi olan metiltestosteron, testosteronun 17-α-metil türevidir ve karaciğerde oral yoldan alındığında testosterona göre daha yavaş inaktive edildiğinden testosterona karşı üstünlük gösterir.

Endikasyonları: Hipogonadizm ve hipopituitarizm, androjen eksikliğine bağlı klimakterik semptomların (libido ve seksüel güçte azalma) tedavisinde, androjen eksikliğine bağlı oligospermi ve empotens tedavisinde, hadımlık, testislerin iyi gelişmemesinden dolayı meydana gelen konstitüsyon anomalisi, cryptorchism tedavisinde endikedir. Kadınlarda doğumdan sonra laktasyonu suprese etmek için, postpartum meme angorjmanının ve ağrısının tedavisinde kullanılır. Postmenopazal dönemdeki kadınlarda meme kanseri ve metastazlarının gelişmesini yavaşlatmak için kullanılabilir.

Kontrendikasyonları: Prostat kanserli hastalarda, prostatın stimülasyonu istenmeyen yaşlı hastalarda, iyi huylu prostat hipertrofisinde, erkek göğüs kanserlerinde, androjenlere hassasiyetlerde, kalp, karaciğer ve böbrek yetersizliklerinde, nefroz veya nefrotik fazda nefritli hastalarda, puberte çağına girmemiş çocuklarda kullanılması kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler: Hamilelikte ve emziren annelerde kullanılmamalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler: Erkeklerde; puberte çağından sonra testis fonksiyonlarında azalma, kronik priapism, meni miktarında azalma, jinekomasti, epidimit vakalar, puberte çağından önce peniste büyüme görülebilir. Kadınlarda; saç dökülmesi, ses kalınlaşması, klitorisin büyümesi, derideki kılların çoğalması ve adette düzensizlik olabilir. Her iki cinste de; akne, deride kızarıklık, uykusuzluk, lökopeni, mide bulantısı, çok uzun süren tedavilerde hepatik nekroz vakaları, meme metastazı olan hastalarda hiperkalsemi görülebilir.

İlaç etkileşimleri: Antikoagülanlarla etkileşme olabilir. Adrenal steroidler veya ACTH ile birlikte kullanıldığında ödem olabilir.

Kullanım şekli ve dozu: Günde 2-3 defa birer tablet yemekle birlikte alınır. Tedavi 2-3 ay devam eden kürler şeklinde olabilir. Doğumdan sonra süt vermeyecek annelerin meme tıkanmasında, doğumdan hemen sonra ve 3-4 gün süre ile günde 1-2 tablet kullanılmalıdır. Meme kanserinin tedavisi için günde 50-100mg dozunda verilir.

Ticari şekli: 40 tabletlik blister ambalajlarda.

Ruhsat Sahibi: CASEL Ecz. Cahit Selimoğlu İLAÇ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Ruhsat Tarihi ve Numarası: 20.01.1984-133/77 Reçete ile satılır.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (testosteron etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.