A ile başlayan ilaçlar » Vem Ilac » ADOZIN 250 MG/50 ML IV ENJEKSIYON VE INFUZYON ICIN COZELTI ICEREN 10 FLAKON

ADOZIN 250 MG/50 ML IV ENJEKSIYON VE INFUZYON ICIN COZELTI ICEREN 10 FLAKON

 • İlaç Firması :
  VEM ILAC
 • Barkod :
  8699844750954
 • Fiyatı :
  1421,13TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  C01EB10
 • Etkin madde :
  adenozin
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.

 • ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
  C01 KALP İLAÇLARI
  C01E DİĞER KARDİYAK İLAÇLAR
  C01EB Diğer kardiyak ilaçlar
  C01EB10 adenozin

adenozin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Paroksismal supraventriküler taşikardi sonlandırılması, tetkik amaçlı AV blok indüksiyonu, kalp iskemisinin provakosyonunda.
5 mg IV, ardından fizyolojik tuzlu su hızla verilir (yaklaşık 5 ml).
Gerek duyulursa 1-2 dakika sonra 10 mg daha verilebilir.

Gebelik kategorisi C.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, 2-3 derece AV blok, hasta sinus sendromu, şiddetli hipotansiyon, stabil olmayan anjina pektoris, dekompanse kalp yetmezliği, artmış kafa içi basıncı, hipovolemi, dipiridamol ile eş zamannlı kullanım.

Yan etkiler; dispne, yüz ve boyunda kızarıklık, göğüste sıkışma, hipotansiyon, aritmi, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Kısıtlamalar

SGK SUT EK-4/G Sadece yatan hastalarda kullanılması halinde bedelleri ödenir.

EK-4-g 50. Adenozin 6 mg/2 ml ve 10mg/2 ml: Yalnızca; Paroksismal Supraventriküler Taşikardi tanısı konulmuş; WPW (Wolf Parkinson White) sendromlu veya hipotansif seyri olan veya gebe veya çocuk hastalarda; kardiyoloji veya acil hekimlerince bu durumun reçete veya tabelada belirtilmesi koşulu ile kullanılabilecektir.
50.1 Adenozin 50 mg/10 ml: Yalnızca; preeksitasyondaki aksesuar yolların belirlenmesi ve lokalize edilmesi için AV bloğun indüksiyonunda ve diğer farmakolojik stres ajanlarının uygulanamadığı olgularda, miyokardiyal radyoizotop taraması (talyum yada teknesyum) yada ekokardiyografi ile birlikte kalp iskemisinin farmakolojik olarak provokasyonunda bu durumun tabelada belirtilmesi koşuluyla; test başına en fazla 2 flakon kullanılabilecektir
50.2. Adenozin 250 mg/50 ml: Yalnızca diğer farmakolojik stres ajanlarının uygulanamadığı olgularda, miyokardiyal radyoizotop taraması (talyum yada teknesyum) yada ekokardiyografi ile birlikte kalp iskemisinin farmakolojik olarak provokasyonunda bu durumun tabelada belirtilmesi koşuluyla; test başına en fazla 1 flakon kullanılabilecektir.

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.